Anasayfa / Eğitim / Ne demek / Ceo ne demek

Ceo ne demek

ceo ne demek

Ceo; ceo ne demek? ceo ne iş yapar? ceo açılımı nedir? gibi kafanızda deli sorular olduğunu biliyoruz.Hatta bir kaçınız ceo olmak için hangi bölüm okunur gibi sorular dahi soracaktır.Şimdi bu soruların hepsinin cevaplarını teker teker vereceğiz. Yazımızın resminde de benim en çok sevdiğim Steve Jobs bulunmaktadır. Şimdi gelelim öncelikle ceo nedir? açıklayarak yazımıza başlayalım.

Ceo nedir?

Bir şirkette yer alan zirvedeki yöneticiye ceo denmektedir. Ceo, ayrıca şirketin attığı her adımdan ve yaptığı her çalışmadan sorumludur. Bütün kararlarda en son söz ceo tarafından söylenmektedir. Dünyaca ünlü tüm büyük şirketler kendilerine özel, çok çalışkan ve aşırı zeki kişileri ceo olarak yanlarına almaktadır. Ceo ne demek tanımını gerçekleştirdik şimdi de açılımını ve Türkçe karşılığını inceleyelim.

Ceo açılımı ve Türkçesi nedir?

Ceo açılımı, Chief Executive Officer şeklinde yazılmaktadır. Kısaltmasının okunuşu siyo şeklindedir. Ceo’nun Türkçe karşılığı ise yazımızın başında anlattığımıza benzer bir şekilde baş yönetici anlamına gelmektedir.

Ceo olmak için hangi bölüm okunur?

Ceo olmak için, okunması gereken özel bir bölüm bulunmamaktadır. Bunun yerine ceo olmak için ne gerekir bu soruların cevaplarını vereceğiz. Okunması gereken özel bir bölüm bulunmadığı gibi; her ceo kendi alanında uzman olarak, o alan üzerine hizmetler vermektedir.

Ceo maaşları ne kadar?

Ceo’ların aldığı maaşlar, çalıştığı firmaların kazançlarına ve büyüklüklerine göre değişmektedir. Ancak araştırmalar sonucu ülkemizde üst düzey bir ceo’nun aldığı maaş 600bin tl ile 800bin tl arasında değişmektedir. Gördüğünüz gibi ceo maaşları bir şirketin en üst düzey yöneticisi olmayı hak edecek derecede yüksektir. Şunu da belirtmek istiyorum ki bu rakamlar size yüksek gelmiş olabilir. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ceo ortalama olarak 15 milyon dolar kazanmaktadır ve bizim ülkemizdekilerden neredeyse şuan 50 kat fazladır.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Narsist ne demek tdk ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Ceo ne demek makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Seo nedir

Şimdi de sizlere sadece bazı insanların anlayabileceği SEO teriminden bahsedeceğiz. Yazımızın içinde seo nedir, seo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.