Anasayfa / Eğitim / Ne demek / Google adwords nedir ne işe yarar

Google adwords nedir ne işe yarar

google adwordsDijital pazarlamanın aslında en büyük iskeletini oluşturan, fakat bir çok kişinin hakkında çok bilgisi olmadığı google adwords hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızda google adwords keyword tool aracı kullanımı, google adwords nasıl kullanılır gibi dijital pazarlama açısından çok önemli olan konulara değineceğiz.Peki o zaman google adwords nedir sorusunun cevabını vererek yazımıza başlayalım.

Google adwords nedir?
Google adwords, aslında adından da anlaşılacağı gibi google’ın yatırımcılar için geliştirdiği dijital pazarlama için çok önemli olan, tıklama başı maliyet sistemi ile çalışan çok önemli bir araçtır diyebiliriz.

Google adwords ne işe yarar?

Basit ve anlaşılır bir dil ile anlatmak gerekirse, bir ürünü tanıtırken kullanılabilir reklam yayınlama aracı diyebiliriz. Örneğin, bir ürününüz var ve tanıtmak istiyorsunuz. Belirli bir tıklama başı maliyet google reklamlarının çıktığı her yerde yayınlatabiliriz. Google adwords, kelime odaklı çalışan bir sistem olduğu için sattığınız ürün ile alakalı olan web sitelerde veya o kelime ile alakalı google aramalarında görünebilirsiniz. Ancak google adwords hakkında herhangi bir bilginiz yoksa mutlaka bir uzmandan yardım almanızı öneriyoruz.

Google adwords nasıl kullanılır?

Google adwords kullanım için herhangi bir google hesabınız olması yeterli olacaktır. Eğer google hesabınız var ise Adwords.google.com adresinden giriş yapabilirsiniz.Hesabınıza giriş yaptıktan sona kendinize yeni bir kampanya oluşturmalı ve anahtar kelimeleri belirlemelisiniz. Birazdan anahtar kelime aracı kullanımı hakkında da bilgiler vereceğiz. Birde son olarak bir banka hesabı tanımlayıp hesabınıza para yüklemelisiniz. Eğer hesabınızda para yoksa ne yazık ki ürünleriniz yayınlanmaz.

Google adwords keyword tool aracı

Google adwords keyword tool aracının amacı, ürünümüz ile alakalı anahtar kelime bulmamız ve anahtar kelimelerin aranma hacimlerini görmemizde yardımcı olmaktadır.  Keyword tool aracı sayfasını açıp arama hacmi verilerini ve trendlerini alın yazısına tıkladığınızda açılan sayfada istediğiniz kelimeyi sorgulayıp aylık ne kadar arandığını öğrenebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; bir kelimenin aylık 10000 kez arandığını gösteriyorsa, bu kelimenin günde (10000/30=333) 333 kişi tarafından arandığını göstermektedir. Adwords keyword tool aracını kullanarak bir kelimenin hangi aylarda daha çok arandığını da öğrenebilirsiniz.

 

 

Önceki yazılarımız arasında bulunan Ceo ne demek başlığındaki makalemizde ceo baş yönetici, ceo okunuşu ve ceo türkçesi ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Google adwords nedir ne işe yarar makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Seo nedir

Şimdi de sizlere sadece bazı insanların anlayabileceği SEO teriminden bahsedeceğiz. Yazımızın içinde seo nedir, seo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.