tbt ne demek

İnstagram’da giderek popülerleşen ve artık tüm sosyal medyaya yayılan Tbt’ yi ele alacağız. Hemen hemen bir çok paylaşımda gördüğümüz tbt’yi genel olarak biz Türkler İnstagram da eski bir fotoğraf karesini yüklediğimizde kullanıyoruz. Şimdi de tbt ne demek? , açılımı ne? , nasıl kullanılır? hep beraber inceleyelim.

TBT ne demek?

İlk olarak Tbt’nin açılımından yola çıkalım. Açılımı Throw Back Thursday anlamına tbt’nin Türkçe anlamı da  geçen perşembe gününden bir kesit ya da buna benzer bir anlama gelmektedir. Tabi başta bu şekilde kullanılan hashtag zamanla popüler oldukça geçmişe yönelik anılarda kullanılmaya başlandı ve giderek yaygınlaşarak bir hashtag çılgınlığına hep beraber erişmiş olduk. Ayrıca Tbt hashtag’inin yerine Tb de kullanabilirsiniz. Bunun açılımı da Throw Back’dir

İnstagramda TBT hashtag nasıl yapılır?

Tbt ne demek anlamını açıkladıktan sonra şimdi de sıra nasıl kullanıldığına geliyoruz.Fotoğraflarınızda Tbt hashtag yapmak için etiketleme bölümüne geldiğinizde #TBT yazmanız yeterli olacaktır. Tabi bunu yaparken başına ve sonuna boşluk bırakmayı unutmayın, aksi taktirde diğer yazdığınız etiketler ile karışır ve aramalarda tbt olarak yer almazsınız.

Tbt kullanırken fotoğraflarınızı renksiz yapmanız daha hoş bir görüntü verebilir.Çünkü geçmişe dönük bir fotoğraf atıyorsunuz ve o fotoğraflara bakıp garip duygular içerisine girip özlüyorsunuz. Bugün de instagramda tbt ne demek açıkladık umarız yazımızı beğenmişsinizdir, buraya kadar sıkılmadan okumaya devam eden ziyaretçilerimize çok teşekkür ediyor, bir dahaki yazımızda görüşmek üzere diyoruz 🙂

Önceki yazılarımız arasında bulunan Whatsappta Kalın - İtalik - üstü çizili yazı nasıl yazılır? başlığındaki makalemizde İphone ios whatsappta kalın yazma, iphone whatsappta bold yazı yazma ve whatsapp üstü çizili yazı nasıl yazılır ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

tbt ne demek makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

canlı yayın kaydetme

İnstagramda canlı yayını kaydetme

Şimdi de instagramda canlı yayın açma , instagramda canlı yayını kaydetme ve instagramda bir canlı …

One Yorum

  1. Gunlerdir instagramda tbt gorup duruyordum. Tbt ne demek diye bi aramak istedim. Karsima siteniz cikti tbt ile alakali herseyi detayli bir sekilde anlatmissiniz cok teşekkür ediyorum:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.