Anasayfa / Spor / İstanbul’da En İyi Kickboks Kursu

İstanbul’da En İyi Kickboks Kursu

Merhaba arkadaşlar, pek çok kardeşimizin ve ağabeyimizin gerek televizyonlardan görerek gerekse arkadaşlarından duyduğu Kickboks’a eminim sizinde başlama gibi bir hevesiniz vardır.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki kickboks en çok tercih edilen spor türlerinden biridir. Ayrıca Türkiye’de oldukça yaygın bir spordur. Kickboks’un Türkiye’deki tarihine baktığımızda 2006 yılında kurulduğunu görüyoruz. Peki kickboks 2006 yılında mı kuruldu? Hayır. Kickboks resmi federasyon olmasa bile spor salonlarında ders olarak verilmekteydi. Sadece 2006 yılında resmiyete kavuşarak Gençlik Spor İl Müdürlüğündeki yerini aldı.

Peki konumuza dönecek olursak, İstanbul’da en iyi kickboks kursu veren yer neresidir? Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki İstanbul’da en iyi kickboks kursu veren yeri bulabilmek için salonun içeriğinden çok hocanın yeteneklerine bakmak gerekiyor. Çünkü hoca verdiği eğitimi ne kadar iyi öğrenciye lanse edebilirse öğrenci o derece iyi bir sporcu olur. Bu sebeple İstanbul’da en iyi kickboks kursunu bulabilmek için kayıt olacağınız spor salonunun hocasını araştırmanız gerekir. İlk olarak size en yakın olanından başlayarak spor salonlarının hocalarını araştırın. Şunu da unutmamak gerekir. Bazı spor hocalarının spor başarısı yeteri kadar iyi olmasa bile verdiği eğitimin derecesi had safhadadır. Bu sebeple spor salonundaki öğrencilerinin başarısı da hocanın iyi bir antrenör olduğunu kanıtlar.

Bunlara ek olarak, herhangi bir spor salonuna giderek ders esnasında hocayı gözlemleyebilirsiniz. Hemen kayıt olmayıp başka bir spor salonuna da giderek gözlem yaparsınız. Böylece iki hocayı kıyaslama şansına erişirsiniz. Hangisi iyiyse ona kayıt olursunuz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Antrenör Nasıl Olunur? başlığındaki makalemizde antrenörlük eğitimi, antrenörlük kursu ve milli takım ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

İstanbul’da En İyi Kickboks Kursu makalesinin yazarı Okan KABUK

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

fitness yeni başlayanlara tavsiyeler

Spora yeni başlayanlar için fitness antrenman programı

Daha önceki spor ile alakalı yazımızda spor yaparken yapılan hatalardan bahsetmiştik. Şimdi de spor salonuna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.