Anasayfa / Eğitim / Ne demek / Stalk ne demek

Stalk ne demek

Twitter,facebook ve instagram gibi siteleri kullanan kişiler tarafından sürekli bir stalk, stalker gibi sözcükler duyuyoruz. Bir çok kişinin stalk ne demek merak ettiğini ben de düşünüyorum.Normalde stalk sözcüğünün ingilizceden Türkçeye çevriliş biçimi sap şeklindedir. Yani bu bir yaprak sapı olabilir, bir tüyün sapı olabilir. Ancak günümüzde stalk ve stalklamanın sosyal medyada farklı adlandırılış bir şekli bulunmaktadır. Bizde stalklamak, stalk ve stalker kimdir araştırıp bulduk şimdi sırayla hepsini açıkayacağız.

Sosyal medyada stalk nedir?

Stalk: Birini gizlice sürekli takip etme anlamına gelmektedir. Merak edilen kişinin profilinden sürekli çıkmama , onun bütün kişisel bilgilerini sürekli inceleme, fotoğraflarını sürekli beğenme, kimi beğeniyor diye takip etme kısaca tüm adımlarını ve her şeyini takip etme anlamlarına gelmektedir. Bu profiller arasında instagram , facebook ve twitter gibi sosyal medya hesapları bulunmaktadır. Stalk sözcüğünün Türk Dil Kurumunda herhangi bir karşılığı bulunmasa da artık dilimize yerleşmiş ve yeni nesilin çok sık biçimde kullandığı bir sözcültür. Ancak sözcük aslında dilimize dolanmış olsa da , dilimize yerleşmiş bir sözcük değildir. Stalk ve stalklamak aynı anlamları taşımaktadır. Genelde birbirini stalklayan kişiler eski sevgili, yeni sevgili yada çok merak edilen kişiler olabilmektedir

Stalker: Stalker da stalklama işlemini yapan kişiye verilen isimdir. Eminim bir çok kişi siz de ben de dahil farkında olmadan bir çok kez bazı kişileri stalklamışzdır. Benim de şuan da takip ettiğim ve merak ettiğim bir çok kişi bulunuyor. Aslında hepimiz bir stalkerız diyebilirm.

Stalk ne demek, stalker nedir artık kafanızda herhangi bir soru işareti kalmadığını düşünüyorum. Bu sözcüklerle alakalı kafanıza takılanlar olursa, yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Youtuber ne demek? başlığındaki makalemizde ünlü youtuberlar ve youtuber isimleri ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Stalk ne demek makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Seo nedir

Şimdi de sizlere sadece bazı insanların anlayabileceği SEO teriminden bahsedeceğiz. Yazımızın içinde seo nedir, seo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.