Cuma , Ekim 16 2020
Anasayfa / Eğitim / Ne demek / LOL ne demek

LOL ne demek

lol ne demekHerkes bilmez belki ama online oyun oynayanların çok gez kullandığı bir sözcük olan LOL ‘u inceleyeceğiz. LOL açılımı nedir, türkçesi nedir, okunuşu nasıldır gibi bir çok konuya da açıklık getireceğiz. LOL’un şuan günümüzde aslında iki çeşit anlamı bulunmaktadır. Biri mesajlarda kullanılan bir sözcük iken, diğeri ise bir online oyuna verilen isimdir.Şimdi sırayla bu anlamlarını inceleyelim:

LOL ne anlama gelir?

1)Mesajlaşırken kullanılan anlamı ile LOL sözcüğü
Ülkemizde mesajlaşırken genelde sesli güldüm anlamına gelen LOL şuan günümüzde gençlerin klavyeden rastgele tuşlar basması ile de yorumlanmaktadır. Kısaca kahkaha atmak sesli gülmek anlamını taşımaktadır. LOL açılımı da Laughing Out Loud şeklindedir diyebiliriz. Zaten Laughing Out Loud sözcüğünün baş harfleri şeklinde kısaltılmıştır. Laughing Out Loud kelimesinin okunuşu ise, layng aut lood şeklindedi. Günümüzde kahkaha atarken artık çok fazla kullanılmamakla beraber, yerini klavyeden rastgele basılan tuşlara bırakmıştır.

2)Bir online oyuna verilen isimdir
Açılımı League Of Legends olan oyununun baş harflerinden de anlayabileceğiniz gibi, kısaltması yine aynı şekilde oluşmaktadır. Dünyada çok popüler olan bu online oyun 2 takımın bir biri ile mücadelesini anlatmaktadır. Her iki takım da birbirinin kulelerini yıkıp, surlarla kaplı köyünü ele geçirmeye çalışmaktadır. Her oyun ortalama süre olarak 30 dakika ile 1 saat arası sürmektedir. TOP, MİD, JUNGLE, ADC, SUB olmak üzere 5 farklı kendine has özellikleri bulunan karakterler bulunmatadır. Bunu aynı bir futbol takımının defans, orta saha ve forvet oyuncuları gibi düşünebiliriz. Yani örnek verilmek gerekirse, bir ADC karakteri haritada yer alan MİD veya TOP bölümünde oynayamaz. LoL ne demek ile alakalı umarım kafanızda herhangi bir soru işareti kalmamıştır. LOL’un kafanıza takılan bölümlerini yorum olarak dile getirebilirsiniz.

 

Önceki yazılarımız arasında bulunan Kestaneyi çizdirmek ne demek ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Yazar Furkan Kahraman

Değişebilir her an herşey!

Bunu biliyormusun?

Seo nedir

Şimdi de sizlere sadece bazı insanların anlayabileceği SEO teriminden bahsedeceğiz. Yazımızın içinde seo nedir, seo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.