Perşembe , Ekim 15 2020
Anasayfa / Genel / Bursada iskender nerede yenir?

Bursada iskender nerede yenir?

Bursada iskender nerede yenir aramasını gerçekleştirenler, genellikle Bursa ile bir bağı olmayan sadece gezmeye gelmiş kişilerdir. Şunu özel olarak belirtmek istiyorum ki , eğer Bursa’ya gezmeye gelmiş biriyseniz Bursa’nın neresinde iskender yerseniz yiyin, güzel bir iskender yiyeceğinizi çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. Çünkü Bursada bir iskender kebap kültürü bulunmaktadır. Bursada iskender yemeniz için sizlere 2 tane seçenek sunacağız. Bunlardan birincisi isim yapmış orjinal iskender, ikincisi ise Bursalıların akın akın ziyaret ettiği, fakat nerdeyse turistlerin hiç birinin adını dahi bilmediği Melike Döner , şimdi sırayla ikisi hakkında da sizlere detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

Turistlerin gözdesi heykeldeki kebapçı iskender mavi dükkan

Turistlerin adeta birbirini ezdiği, saatlerce sıra beklediği orjinal iskender dükkanıdır. Heykel meydanına çok yakın olan, küçük mavi dükkanda o eşsiz orijinal iskenderin tadına sizde bakabilirsiniz.Burası yıllardır İskender kültürüne ev sahipliği yapan, dönere iskender ismini veren bir işletmedir. Her yönden çok iyi olmasına rağmen, bizim görüşümüz tek olumsuz yönü fiyatıdır. Burada İskender döner yiyebilmeniz için, normal iskender fiyatının neredeyse iki katı kadar parayı gözden çıkarmanız gerekeceğini söyleyebiliriz.

Dünya rekoru kırmış Mudanya Yolundaki Melike Döner

melike döner

Allah Allah Dünya rekoru derken? dediğinizi duyar gibiyim. Melike Döner, belki Bursa dışında çok bilinmese de Dünyanın En Büyük Döneri ünvanını elinde tutmaktadır. 2005 yılında yaptığı tam tamına 2698 kilogramlık devasa döner ile GUINNESS rekorlar kitabında en büyük döner ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Uygun fiyata kaliteli döner
Melike Döner’in Bursalılara sunduğu bir diğer hizmet ise, uygun fiyata çok kaliteli iskender yemektir. Ben yıllardır düzenli olarak Bursa’da Melike döner dışında hiç bir yerde iskender yemiyorum. Hatta bugün 1.5 iskenderi afiyetle yedim ve 1.5 iskenderin fiyatı da yalnızca 22.5 TL. Dışarıda sıradan fiyata bir yemek yer gibi Bursa da kaliteli bir iskender yiyeceksiniz Bir iskender için de oldukça makul bir fiyat olduğunu düşünüyorum. Melike Döner’in benim gözümde tek olumsuz yönü; Ticket, Multinet ve Sodexo gibi yemek kartlarının kullanılmamasıdır. Kendim için konuşacak olursam; mesela multinet geçseydi , bir multinet kullanıcısı olarak daha sık bir şekilde ziyaret edebilirdim.

Son olarak karar size kalmış dostlar; uygun fiyata kaliteli bir iskender yesem yeterli olur derseniz eğer, Melike döneri öneririm.Ancak yinede İskender’in varoluş yerini görmek istiyorum derseniz de fiyatı biraz pahalı olan heykeldeki küçük mavi dükkanı öneriyorum. Bursada döner yemek ile alakalı sorularınız olursa yazımıza yorum olarak belirtirseniz, en kısa sürede dönüş sağlanacaktır

Önceki yazılarımız arasında bulunan Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim? başlığındaki makalemizde askerlik için göz bozukluğu, göz bozukluğu ve gözüm bozuk asker olabilir miyim ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Yazar Furkan Kahraman

Değişebilir her an herşey!

Bunu biliyormusun?

Evi Fare Bastı Ne Yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar, köylük bir alanda yaşıyorsanız evinizi fare basması gayet doğaldır. Çünkü şehirlerde bile evleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.