Anasayfa / Genel / Alkol promili kaç saatte düşer?

Alkol promili kaç saatte düşer?

Yasak olduğu için alkol kullanıp kimsenin araç kullanmasını önermiyoruz. Ancak acil herhangi bir durum olması sebebiyle araç kullanmanız gerekebilir. Bunun dışında bir de alkol kullandıktan bir süren sonrada araç kullanmanız gerekebilir.Şimdi de bu yazımızda alkol promili kaç saatte düşer, alkol promil sınırı, alkol promili nasıl düşürülür  ile ilgili çok önemli bilgiler vereceğiz.

Alkol promili ne kadar sürede tamamen biter

Alkol promili içilen alkol miktarına, alkol oranına ve kişinin bünyesine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak vücuttan tamamen atılması bir kaç günü bulmaktadır. Alkol alımını bıraktıktan yaklaşık 45 dakika 1 saat içinde vücuttan yavaş yavaş çıkmaya başlar.Bu nedenle alkol aldığınızda ertesi gün dahi vücudunuzda biraz alkol promil miktarı çıkabilir Ancak ortalama olarak saat başı 0.1 promil vücuttan atılabilir. Bir süre alkol almadığınızda yavaş yavaş alkol promilinizin düştüğünü sizde hissedeceksiniz.

Ülkemizde alkol promil sınırı ne kadar?

Hususi araç kullanan kişilerin kanındaki alkol promil sınırı miktarı 0.50 promil şeklindedir. Yani 0.50 promile kadar alkollü bir şekilde yakalanırsanız herhangi bir problemle karşılaşmazsanız. Ancak ne yazık ki ticari araç kullanan kişiler ve kamu personeli olarak çalışan şoförlerin alkollü araç kullanımı kesinlikle yasaklanmıştır.

Alkollü şirket aracı kullanımı firmalar tarafından özellikle yasaklanmıştır. Ticari kullanım olmasından dolayı kanda çok az miktar bile çıksa, bir çok firmanın direk işten çıkarma yetkisi bulunmaktadır. Özellikle de bu maddeleri iş sözleşmelerine eklemektedirler.

Alkol promilini ne düşürür

Alkol promilini düşürmenin bir çok yöntemi yöntemi bulunmaktadır. Bizde araştırmalarımız sonucu bulduğumuz bazı teknikleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

  • Süt ve süt ürünleri: Ayran ve süt gibi içecekler alkol promilinizin düşmesine yardımcı olur
  • Çorba: sarımsaklı ve sirkeli bir çorba kanınızdaki alkol miktarını düşürebilir
  • Kahve: Türk kahvesi veya nescafe içebilirsiniz
  • Bazıları bol su ile aspirin içilmesinin alkol promil miktarını düşüreceğini öne sürmüştür.

Alkol promilinizi düşürmek için daha farklı tekniklerde uygulayabilirsiniz. Ancak ne olursa olsun eğer alkol kullandıysanız araç kullanmanızı hiç bir şekilde tavsiye etmiyoruz. Alkol kullandıktan sonra en güzelinin eve taksiyle gitmek veya içmeyen bir şoför bulmak olduğunu düşünüyoruz

Önceki yazılarımız arasında bulunan Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim? başlığındaki makalemizde askerlik için göz bozukluğu, göz bozukluğu ve gözüm bozuk asker olabilir miyim ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Alkol promili kaç saatte düşer? makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

İngilizce Nasıl Geliştirilir

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda İngilizce nasıl geliştirilir konusunu işleyeceğiz. Sıkıcı olmanın dışında eğlenerek de İngilizce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.