Anasayfa / Genel / Evde beslenecek hayvanlar nelerdir

Evde beslenecek hayvanlar nelerdir

Evinizde kendinizi zaman zaman çok yalnız hissedebilirsiniz. Bazen de evinizde sizi oyalayacak bir arkadaşa ihtiyacınız olabilir ve zaman zaman da evdeki küçük çocukların isteği doğrultusunda evinize, evcil bir hayvan alma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bir evcil hayvan almadan önce, evcil hayvan seçiminde dikkat edilecek hususları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Evcil hayvan alırken dikkat edilmesi gerekenler

  • Evcil hayvan alırken, çalıştığınız iş temposuna yada eğitiminize göre az bakım isteyen yada çok bakım isteyen hayvan şeklinde bir tercih yapmalısınız
  • Bütçenize ve gelirinize uygun bir hayvan seçmelisiniz.
  • Evinizin ortalama sıcaklığı ile uyumlu bir hayvan tercih etmelisiniz.
  • Evinizin o hayvanı beslemeye uygun olduğundan emin olmalısınız yada aldığınız hayvanın evde yaşayabileceğinden emin olmalısınız

Şimdi de tek tek evde beslenebilecek 7 hayvanı hep beraber inceleyelim.

1.Hayvanımız : Evde Balık Beslemek

balık

Evde balık beslemek aslında en kolayıdır diyebiliriz. Çünkü hemen hemen her eve rahatlıkla alınabilir cinstedirler. Herhangi bir apartmanda yada evde sorun yaşamayacağınızın garantisini verebiliriz. Aldığınız balığın cinsine göre de, mutlaka evinizin oda sıcaklığını ayarlamalısınız. Bir balığı ortalama günde 2 kez beslemek yeterlidir. Yani çalışan bir insan için beslemesi oldukça mantıklı bir hayvandır. Balık beslemeye küçük bir akvaryumla başlayabilir ve daha sonra yavaş yavaş büyütebilirsiniz.

2.Hayvanımız : Evde kuş besleme hakkında bilgi

muhabbet kuşu

Aslında evde kuş beslemek te balıklar kadar oldukça kolaydır. Çok fazla ihtiyaçları bulunmayan kuşlar için, sadece bir kafes almak bile yeterlidir. Kafes içerisine; daha sonra oynayabileceği alanları, yemi ve suyunu ilave edebilirsiniz. Kafeste kuş beslerken mutlaka kafesin altına gazete tarzında bir şey koyun ki kuş kirlettiğin de rahatlıkla değiştirebilesiniz. Son olarak kafeste kuş beslediğinizde, onu zaman zaman evin içerisine salıp uçurmayı lütfen ihmal etmeyin.

3.Hayvanımız : Evde Köpek beslemek istiyorum

Evde köpek beslemek ülkemizde diğer hayvanlara göre daha çok tercih edilmektedir. Özellikle yalnız yaşayan kişilerin bir çoğu evde köpek besleyerek yalnızlıklarını gidermektedir. Ancak şunu da belirtmek istiyorum ki, her köpek ev ortamına uygun değildir. Bu nedenle ev ortamına uygun bir köpek tercih etmelisiniz.Bazı köpekler çok hiperaktif olması sebebiyle, çok fazla hereket ihtiyacı hissetmektedir. Bunları besleyebilmek için, mutlaka güzel bir bahçenizin olması gerekmektedir. Köpek beslemenin diğer bir artısı ise, hayatınızın hemen hemen her noktasına yerleştirebilmenizdir. Köpeğinizle beraber; koşulara çıkabilir, sokaklarda yürüyebilir, evinizde oyunlar oynayabilirsiniz. Bunları balık ve kuş ile yapmanız ne yazık ki mümkün değildir.

4. Hayvanımız : Kedi beslemek

kedi beslemek
Kediler de aslında; besleme ve yapı itibari ile köpeklere benzemektedirler. Beraber evinizde oyunlar oynayabilir, gezmelere gidebilirsiniz. Bakım açısından da, sizlere çok fazla ihtiyaç duymaz. Aynı zamanda evinize farelerin yaklaşamayacağını da garanti edebiliriz 🙂 .

Yukarıda evde besleyebileceğiniz 4 hayvanı listeleyip detaylarını da sizlerle paylaştık. Son olarak şunu da söylemek istiyorum ki; eğer evinizde kedi veya köpek beslemeyi düşünüyorsanız, lütfen önceliğiniz hayvan barınaklarındaki hayvanlar olsun yada bir sokak hayvanını sahiplenip sevindirebilirsiniz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim? başlığındaki makalemizde askerlik için göz bozukluğu, göz bozukluğu ve gözüm bozuk asker olabilir miyim ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Evde beslenecek hayvanlar nelerdir makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

İngilizce Nasıl Geliştirilir

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda İngilizce nasıl geliştirilir konusunu işleyeceğiz. Sıkıcı olmanın dışında eğlenerek de İngilizce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.